Muži – Skřivánek Ústí

Poslední kolo Oblastního přeboru mužů z pohledu lovosického týmu již o ničem nerozhodovalo, když obsadilo celkové skvělé čtvrté místo, naopak Ústí ještě teoreticky bojovalo o druhé místo (Chomutov by musel na svém hřišti prohrát s posledním týmem tabulky Litvínovem).

Skřivánek Ústí – ASK Lovosice 79:71 (43:27)

Body a sestava: Korous Jan 1, Härting Václav 2, Anton Karel 12, Puchar Jiří 9, Havlovec Tomáš 7, Žižka Pavel 17, Šebo Jan 11, Puchar Jakub 3, Malý Tomáš 9. TH: 35/22, trojky: 5

Hosté sice začali trojkou Malého, ale domácí hned odpověděli stejnou mincí, přesto ještě ve čtvrté minutě hosté vedli. První část nakonec skončila lépe o dva body pro domácí. Nutno ještě podotknout, že hosté se sjížděli na zápas jako „švábi na pivo“, takže někteří hráči zasáhli do hry až ve druhé části.

Ta ze strany lovosického týmu byla sehrána katastrofálně. Nic se nedařilo, obrana jakoby neexistovala, hosté nedokázali ani ubránit rychlé protiútoky domácího týmu.

Zdálo se, že je rozhodnuto, jenže Ústí postavilo na hřiště hráče ze střídačky a začaly se dít věci. Hosté vyhráli prvních šest minut 13:2, a když zahoukal klakson končící třetí čtvrtinu, vedli domácí jen o dva body. To už na hřišti byli opět klíčoví hráči domácího týmu.

Kdo čekal nějaké drama, nakonec se bohužel nedočkal. Domácí hned na úvod poslední části získali vedení o devět bodů, které víceméně udržovali až do konce. A to jen díky opět špatné obranné činnosti některých lovosických hráčů, neboť domácí se od čtvrté minuty trefovali pouze z tříbodové hranice kromě dvou šestek, což svědčí o nekvalitní obraně hostů.

Domácí si výsledek nakonec pohlídali, lovosickým hráčům nutno vyslovit poděkování za to, že zápas po druhé části nezabalili a dokázali ještě ústecké potrápit.

Pro celkové hodnocení se dá použít trochu statistiky – Lovosice měly třetí nejlepší tým v obranné činnosti a čtvrtý nejlepší útok, což v konečném bilancování stačilo na nejlepší umístění v dosavadním působení v Oblastním přeboru – na čtvrté místo.