Premiérový turnaj nejmladšího minižactva v Děčíně

Po velmi dlouhé pauze zahájila basketbalovou sezónu i kategorie lovosických U11 miniturnajem v Děčíně. Na poslední chvíli se z turnaje odhlásilo družstvo z Roudnice nad Labem, a proto nakonec Lovosice odehrály oba dva zápasy s týmem Válečnice Děčín. A přesto, že pro spoustu hráček se jednalo o úplně první zápas v životě, postarali jsme se o velmi dramatická a zajímavá utkání.

Očima trenérky Pavly Broulové:

Během rozcvičení byla u našich hráček a hráče Matěje cítit mírná nervozita, všichni ale měli chuť hrát a dojít si pro vítězství. Úvodní zápas však nezačal příliš dobře, první minuty byli naši hráči
ještě zaskočeni a nedokázali se ve hře zorientovat. Kvůli tomu jsme už ve druhé minutě prohrávali 10:0. Brzy se to však zlomilo, Lovosice se uklidnily, zjistily, že to jde a dostaly se zpátky do hry. Tento
obrat začal naším prvním košem v zápasu, o který se postarala Lilly Černochová. Do dvou minut následně se skóre vyrovnalo na 10:10 a po zbytek zápasu byla hra úplně vyrovnaná.

Lovosický tým předváděl ohromnou bojovnost, která vykompenzovala některé chyby v obraně a neproměněné jasné tutovky. Jako lev se například pral Matěj Krupička, který dokázal vybojovat nespočet míčů. V první čtvrtině se dokázala také úspěšně střelecky prosadit Zuzana
Trávníčková. I druhá čtvrtina byla neuvěřitelně vyrovnaná a dokázala, že lovosický tým má stejně silné obě pětky.

Tahounem se stala zejména Barbora Slavíková, která ve druhé čtvrtině dala 10 bodů a dostala Lovosice do vedení. Zdárně jí u toho pomáhaly hlavně Laura Nováčková a Anička Zavitaieva.
Bojovnost však opět projevil celý tým a díky tomu vedly Lovosice v první půlce 24:23. I druhá část zápasu se nesla ve velmi tvrdém a vyrovnaném tempu, ve kterém se vedení střídalo každou minutu. Svůj první bod si například ze šestky dala i Marie Pazourová. V závěru utkání měl však více štěstí soupeř a kvůli některých chybám v naší obraně se dostal do vedení. Proto nakonec těsně o
jeden bod vyhrály Válečnice z Děčína. To však vůbec nezakrývá skvělou hru, kterou lovosičtí hráči předvedli. Jednalo se o první zápas a k vítězství chyběl opravdu jen velmi malý krok a kousíček štěstí.
Do odvetného zápasu nastoupily Lovosice s cílem jim tuto těsnou porážku vrátit.

První půlka odvetného zápasu se nesla v podobném duchu jako ten předešlý. Hra byla velmi vyrovnaná a o vítězi nebylo
dlouho rozhodnuto. Lovosice navíc hodně zlepšily obranu a soupeřovu nejlepší hráčku Marii Landovou, která táhla celý děčínský tým a v prvním zápase dala většinu jejich bodů, jsme nepustili téměř k ničemu. Lilly Černochová ve spolupráci se svými spoluhráči ji dokázali dlouho a
kvalitně bránit. Bohužel ve třetí čtvrtině už došly síly, čehož děčínská šikulka využila a urvala se ze řetězu.

Lovosická obrana se zhroutila a soupeř nám daleko odskočil. A přesto, že se Lovosice nevzdaly a poslední čtvrtinu vyhrály, tak ztráta byla už velká a zápas prohrály. Svůj první koš si ale dal lovosický nováček Melisa Vaňková. Přesto bychom to označili za výhru. Lovosice hrály svůj první zápas a ukázaly, že jejich síla je v týmovosti.

Na rozdíl od Děčína u Lovosic nevyčnívala pouze jedna hráčka, ale naopak dobře hrál celý tým komplet a síly měly rozložené do všech čtvrtin. Všichni se obrovsky snažili a odehráli skvělý
zápas. Což je velký plus a naděje do budoucna. Chyby a nedostatky tam samozřejmě jsou, ale máme čas je na tréninku vyladit a příští zápasy už vyhrát…

Body: Bára Slavíková – 23 bodů, Lilly Černochová – 16 bodů, Laura Nováčková – 16 bodů, Zuzana Trávníčková – 6 bodů, Anička Zavitaieva – 5 bodů, Matěj Krupička – 4 body,