Ženy stále čekají na svoje první sezónní vítězství

Tým žen si v průběhu tohoto ročníku ještě nepřipsal body za vítězství, ale pokusit se o premiérovou výhru mohl v Ústí nad Labem. Do tělocvičny ZŠ Mírové se vydal v sedmičlenné sestavě.

Úvod zápasu nezastihl lovosické v tom nejlepším rozpoložení a ústecký Slovan šel během prvních čtyřech minut do vedení 9:0. Po delší odmlce se začala prosazovat nejlepší střelkyně Pišlová, která stále dobře dokáže využít svých centimetrů pod košem a proměnit šance z vymezeného území.

Jako jediná bodově táhla svůj tým až do druhé části, když zapsala prvních 11 bodů svého týmu. Přidala se i střelkyně Svobodová, která držela rozestup se soupeřem na deseti bodech.

Pak ale přišel špatný úsek ve třetí části, kterou lovosické prohrály 20:6. Rozvrkočená ofenzíva si připravila několik šancí, ty ale nebyly využity, do toho navíc domácí začali úspěšně střílet za tři body a výrazně se tak odtrhli.

V poslední části už hosté nedokázali zareagovat na předchozí vývoj utkání a dohrávali tak v pomalejším tempu. Největší rozdíl nastolila třetí čtvrtina, kdy to lovosickému družstvu rychle uteklo a rozdíl ve skóre byl přes dvacet bodů. Ani v sedmém zápase to tedy bohužel nevyšlo.

BK Slovan Ústí nad Labem – ASK Lovosice 63:34 (26:17)

Střelkyně a sestava: Pišlová 17, Tischlerová 6, Svobodová 5, Blašková, Miková a Černochová po 2, Berková.

Další zápas čeká tým žen opět na hřišti soupeře, tentokrát zajíždí 21. 2. do Chomutova. Domácí utkání proti České Lípě se datuje na 13. 3.

 644 total views,  1 views today