V rámci 6. Kola Oblastního přeboru zajížděli lovosičtí muži k dalšímu soupeři z popředí tabulky. Předchozí zápas s Chomutovem jim vůbec nevyšel, takže mírnými favority byli domácí. Navíc hosté již dlouhou dobu v Roudnici nezvítězili.

BK Real Roudnice n. L. – ASK Lovosice 68:85 (34:44)

Body a sestava: Žižka Pavel 18, Härting Václav 18, Puchar Jakub 17, Malý Tomáš 15, Korous Jan 6, Puchar Jiří 6, Anton Karel 3, Havlovec Tomáš 2, Štembera Martin. TH: 21/11

Soupeř se jako každým rokem sešel v úzkém složení, proto lovosičtí spoléhali, že mu budou scházet síly v koncovce. První část lovosický tým dobře odpracoval v obraně a nejnebezpečnější hráče dokázal držet na uzdě. Hosté dokázali překvapit rychlým přechodem a tak snadno skórovat. Dařilo se i střelecky z postupného útoku, proto hned první část hostující tým vyhrál 13:19.

Hned na začátku druhé části lovosičtí zaspali a nechali si svůj náskok proplout mezi prsty a bylo jasné, že se zkušený celek soupeře jen tak sám od sebe neporazí. Naštěstí se všichni brzy vzpamatovali a hlavně díky úspěšné střelbě trojek znovu družstvo odskočilo a v po odehrané první půli si udrželo náskok 10 bodů. Roudnický tým stále hrozil sbíhajícími hráči ze slabé strany. Na to byli lovosičtí už připraveni a obranu tomu přizpůsobili. Jednu z klíčových rolí sehrál Honza Korous, který hlavnímu domácímu rozehrávači nedal pokoj téměř ani o přestávku. Ten se s tlakem lovosického borce nedokázal srovnat a měl po celý zápas nervy na krajíčku. Lovosický tým si tedy stále udržoval slibné vedení i před posledním dějstvím.

I do poslední čtvrtiny vstoupily Lovosice s čistou hlavou. Pomohla hlavně výborná obrana podkošových hráčů. Když se ještě naposledy domácí pokusili o nápor, do kolen je poslaly trojky Tomáše Malého a Jakuba Puchara. Po technické chybě daly definitivní klid týmu úspěšné trestné hody. Zasloužené vítězství hostujícího týmu bylo na světě.