Basket Poděbrady o.s. B, ŠBK Parker-Hannifin Sadská

V sobotu a v neděli (8., 9. 10) sehrály ženy Lovosic svá premiérová utkání letošního ročníku krajského přeboru žen střední Čechy. Oba dva dny se utkaly s mladými týmy (U19, v případě Sadské extraligovými).

ASK Lovosice –  Basket Poděbrady o.s. B 60:41

Lovosický tým nedal nikomu příležitost pochybovat o tom, kdo je lepším týmem. Náskok vytvořený do poloviny zápasu byl 19 bodů. Stalo se tak díky jednoduché, přímočaré hře, doprovázenou agresivní obranou. Vedení se i přes bodově chudší poslední část podařilo udržet a ženy se tak mohli radovat z první výhry.

Sestava: Lahovská 8, Berková 2, Kubínová, Hanzlíková 7, Žáková 13, Miková, Kovaříková 22, Daniela Palusková 2.

ASK Lovosice – ŠBK Parker-Hannifin Sadská 56:63

Další den byl soupeř o poznání těžší. Tým Sadské je na tom kvalitou stejně, v minulé sezoně patřily vzájemné zápasy mezi nejlepší, které soutěž mohla nabídnout.
Utkání se hrálo ve vysokém tempu. První čtvrtinu si Sadská vybudovala náskok, úspěšnost střelby lehce pokulhávala,ale hned v další části Lovosice náskok smazaly díky agresivní obraně, rychlým přechodem a organizovanou hrou a v polovině utkání rázem vedly o 9 bodů.

Ve druhé polovině zápasu změnila Sadská obranu z osobní na zónovou, domácím se přestala dařit střelba z dálky a soupeř naopak začal proměňovat své šance. Velké potíže dělala obraně Lovosic hráčka Milniaková, která nastřílela v zápase 34 bodů. Lovosice i po závěrečném tlaku nedokázaly náskok smazat. Za domácí se bodově dařilo opět Lence Kovaříkové, která nastřílela 30 bodů. Pochvalu za bojovnost zaslouží celý tým.

Komentář trenéra:
Není ostuda prohrát, když se nechá na hřišti všechno. Porazíme je u nich. Bude to sladší.

Sestava a body: Lahovská 4, Berková, Kubínová 2, Hanzlíková 2, Žáková 2, Denisa Palusková 6, Kovaříková 30, Daniela Palusková, Jančáková 10

Vytisknout článek Vytisknout článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich