AŠ Mladá Boleslav, BC Kolín – ASK Lovosice, ženy

Tým žen čekala první venkovní utkání na palubovkách Mladé Boleslavi a Kolína. Tyto týmy by měli v průběhu sezony umisťovat opačné konce tabulky. Těžší zápas se dal očekávat hned v sobotu.

AŠ Mladá Boleslav – ASK Lovosice 66:67 (32:31)

Zápas hned od začátku podle očekávání nabídl kvalitní podívanou, kterou kromě domácích diváku mohli sledovat i fanoušci lovosického družstva. Utkání řídili rozhodčí z nejvyšší basketbalové soutěže, zápas se tedy mohl soustředit pouze na basketbalovou stránku.

Celý zápas byl nesmírně vyrovnaný, téměř každá čtvrtina byla bodově shodná, žádný z celků si nevybudoval větší náskok. I v napínavé koncovce celá sestava předvedla solidní výkon. Dvě minuty před koncem trojkou Terezy Hanzlíkové hosté odskočili na rozdíl čtyř bodů, následně přišel ale koš s faulem, další úspěšná střela z pole, a najednou pár vteřin před koncem vedli domácí. Po timeoutu v posledních vteřinách se naštěstí podařilo vstřelit koš hrající trenérce Jitce Jančákové. Závěr tedy lovosické ženy zvládly a připsaly si do tabulky velmi cenné vítězství.

Sestava a body: Jančáková 16, Kovaříková 14, Hanzlíková 12, Žáková 8, Denisa Palusková 7, Daniela Palusková 5, Lahovská 5.

BC Kolín – ASK Lovosice 28:90 (12:48)

Nedělní utkání nabídlo střelecké hody v lovosickém podání. Družstvo Kolína si zatím nepřipsalo vítězství, jinak tomu nebylo ani teď. Hosté po celý zápas výrazně dominovali ve všech směrech. Slabší část si lovosické hráčky vybraly ve třetí čtvrtině, kterou vyhrály „pouze“ 12:10, vynahradily to ale hned v té poslední, která byla bodově nejzáživnější.

Dámy si tedy v tréninkovém tempu došly pro další venkovní výhru.

Sestava a body: Lahovská 24, Jančáková 21, Denisa Palusková 18, Daniela Palusková 11, Hanzlíková 10, Kubínová 4, Berková 2