BA Roudnice nad Labem – ASK Lovosice, muži

První zápas na cizí palubovce byl další prověrkou a prověřit ho měl tým složený ze dvou roudnických týmů. Bylo těžké cokoliv očekávat, proto bylo třeba vstoupit do utkání se svědomitým výkonem.

BA Roudnice n. Labem – ASK Lovosice 48:62 (22:32)

Oba týmy vstoupily do zápasu poměrně opatrně. V útoku soupeř předváděl stejný systém, jako v minulých letech – sběh ze slabé strany. Chvilku trvalo, než se lovosická obrana přizpůsobila. Do té doby se soupeř z dobrých pozic často neprosazoval. Lovosický útok v první části neměl vůbec žádný systém. Nebyl zahlášen jediný signál, nepodařilo se využít ani podkošových sil, proto bylo možné vidět nízké skóre.

Vstup do další části byl odlišný v útočné aktivitě. Domácí se neprosadili přes zlepšenou obranu skoro 5 minut, náskok proto vzrostl na deset bodů, a ten se podařilo udržet, až do poloviny.

Žádné zlepšení ani zhoršení v útočné fázi Lovosic se nekonalo. Domácí brzo zaznamenali 5 faulů, a tentokrát úspěšnost trestných hodů nezklamala. V závěru čtvrtiny měli hosté šestky 8/8. Náskok zase o něco vzrostl a nebylo třeba nervů v poslední čtvrtině.

Ovšem nervy naprosto nepochopitelně přišly. Nebylo to díky soupeřově hře, která se vlastně kromě zlepšené úspěšnosti střelby nezměnila. Rozhodčí odpískali očividný nesportovní faul, který lovosický hráč neunesl, a za následné protesty si vysloužil naprosto zbytečnou technickou chybu. Odmlouvání ze strany lovosické lavičky neodeznělo, proto o pár minut později, kdy se roudničtí šňůrou 10 bodů přiblížili, přišla další technická chyba. Poté nepomohlo průběhu zápasu ani pár sporných výroků rozhodčího, které dotyční hráči těžce nesli.

Náskok se i přes emotivní poslední část podařilo obhájit.

„To, co někteří hráči předvedli v závěru, se už nesmí nikdy opakovat. Proti kvalitnějším mančaftům se nám podobné eskapády budou krutě vyplácet. Naštěstí ostatní, co stáli na hřišti, situaci ustáli a vezeme domů dva body.“

Zhruba tak okomentoval po zápase výkon týmu trenér a hráč, Jan Šebo.

Body a sestava: Žižka Pavel 15, Malý Tomáš 11, Anton Karel 9, Puchar Jiří ml. 8, Šebo Jan 8, Puchar Jakub 6, Härting Václav 2, Korous Jan 2, Štembera Martin 1.

Vytisknout článek Vytisknout článek
„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich