Druhou část sezóny Oblastního přeboru mužů mají Lovosice sehrát kompletně na domácí palubovce, ale z již známých důvodů našly prozatím azyl v Roudnici.

ASK/BK Lovosice – Baník Most 56:82 (21:45)

Sestava a body celkem: Anton (2), Šebo (11), Beránek (7), Puchar Jiří ml. (6), Puchar Jiří st. (2), Žižka (12), Puchar Jakub (5), Malý (11).

A rozhodně to nebyl start dobrý. Sice se lovosičtí ujali velmi rychle vedení 6:2, ale to bylo poslední vedení, které zaznamenali. Hosté hráli hru založenou na dobré kombinaci hlavně podkošových hráčů, a když jim to domácí dovolili svojí špatnou obranou, nikdo se nedivil, že již po první části vedli hosté o 11 bodů.

Asi nejhorší hru dosavadního vystoupení v soutěži předvedli domácí ve druhé části. Neexistovala vůbec obrana, a v útoku mnohdy lovosičtí vůbec nevěděli, co mají hrát. Trenér to okomentoval slovy: „jak to říct slušně a přitom nikoho neurazil, hráli jsme prostě „čočku“, a soupeř jen dokázal využívat našich školáckých chyb“. A protože vůbec domácím nevycházela ani střelba (zaznamenali pouze šest bodů), bylo po odehranném poločase po utkání. Bylo jen otázkou, zdali se domácí alespoň vzchopí, nebo budou pokračovat ve velmi matném výkonu.

Nakonec varianta první byla správná, domácí přeci jen zabrali, ale až od páté minuty třetí části, kdy již prohrávali o hrozivých 30 bodů. Alespoň zlepšili obranu, začali se prosazovat i střelecky, takže nakonec a díky vyrovnané poslední části dohráli utkání alespoň se ctí.

Škoda zbytečně prohraného utkání. Hosté jen dokázali využívat technických chyb svého soupeře a mnohdy i naivní obrany, kdy si lovosičtí nedokázali pokrýt hlavně slabou stranu.