Úzká sestava týmu dorostenek nedosáhla na vítězství

Po zaslouženém vítězství nad Berounem čekal dorostenky další výjezd do Mariánských Lázní a Plzně. V závěru jarních prázdnin ale bylo několik hráček omluveno, o překvapení se tak musela pokoušet sedmičlenná sestava.

BK Mariánské Lázně – ASK Lovosice 73:52 (42:30)

Cílem v sobotním zápase bylo vydržet co nejdéle ve vyrovnaném stavu a mít pevnější nervy v závěru. Hned od počátku ale hráčky doplácely na nepozornost v obraně, během které mnohokrát faulovaly a během úvodní desetiminutovky se tak dvě lovosické dostaly do problému s fauly. I přes výslovné pokyny trenérů se některé obránkyně dostatečně nesoustředily a stále zapojovaly při defenzívě ruce.

Útočná fáze s postupem času ztrácela energii, rychlost a přesnost v závěru. V polovině zápasu ale stále bylo o co hrát. Úkolem bylo eliminovat dvě hlavní střelkyně domácích a proměňovat vyložené šance po útočném doskoku, do kterého se bylo potřeba zapojovat více. Velká přestávka ale příliš nepomohla a při ospalé třetí čtvrtině si Mariánské Lázně vytvořily pohodlné dvacetibodové vedení. Prosadit se dokázala jen lovosická kapitánka, která ale sama na celý tým soupeře nemohla stačit.

Lovosické doplatily na to, v jakém počtu přijely a i přes vynaloženou snahu, kterou je potřeba ocenit, nebylo v jejich silách bojovat o vítězství. Na rozdíl od soupeřek nejsou zvyklé v sedmičlenné sestavě hrát a podávat v tolika lidech konstantní výkon po celý zápas. Přesto ale tým mohl odjíždět s hlavou nahoře, protože se i přes nepřízeň osudu snažil až do závěrečné sirény.

Střelkyně: Šulerová Eliška 22, Kylíšková 8, Šulerová Marie 7, Dlouhá Karolína 6, Balogová 4, Dlouhá Bára 3, Dlouhá Adéla 3.

DBaK A plus Plzeň – ASK Lovosice 78:56 (42:22)

V neděli se nepodařilo navázat na výkon z předchozího dne. Opět sedmičlenná skvadra byla tentokrát vystavena vytažené obraně domácích, kvůli které mnohdy lovosické nebyly schopné ani vyhodit z pomezí. Spousta zbytečných ztrát vyústila v jednoduché body pro Plzeňské, které si vytvořily v polovině zápasu dvacetibodový polštář.

Ve druhé polovině se zlepšila aktivita na útočném doskoku, z čehož pramenily druhé šance z bezprostřední blízkosti, bohužel je dlouháni nedokázali využít a bodová ztráta se tak nesnižovala. Domácí celek vzhledem ke své sestavě střídal mezi sebou dvě pětky, Lovosice tak prožívaly náročné minuty v každé čtvrtině, protože když se aspoň trochu dostaly do hry, přišla odpočinutá pětka a vzala zápas do svých rukou.

Lovosické oproti domácím odmítaly delší dobu tlačit na míč a dělat tak soupeřkám nepohodlí v útoku. Když se o to pokusily, ihned si připsaly zisk a mohly jít dopředu. Tak to ale vydrželo jen malou chvíli a nemožnost normálního střídaní si vybrala svou daň.

Momenty druhé poloviny byly jako nebe a dudy. Hráčky Lovosic v jednu chvíli výborně pracují v obraně, několikrát téměř zadarmo získají míč, v rychlém přechodu ale při finální přihrávce nechytí balon, který tak místo bodů skončí mimo hřiště. Kvanta střeleckých pokusů bylo opět neúspěšných, důraz při střelách ve vymezeném území byl nízký a tak v při končící třetí části už asi nebyla očekávání nijak velká.

Chyby a ztráty, které mozek nechápal, nedůraznost v soubojích o míč, nepozornost v přechodu do obrany a statický útok stahovaly hosty dolů a zabránily tak nějakému výraznějšímu snížení.

Nezbývá tak nic jiného, než se sejít na domácí zápas v plné sestavě a proti oběma týmům bojovat o důležité vítězství, které odsune lovosické družstvo z poslední příčky.

Některé hráčky, které dennodenně cpou svůj obličej na všemožné sociální sítě, si musí zakrýt obličej, aby nebyly viděny na klubových stránkách. Snad tak Vanesu nikdo nepozná…

 548 total views,  2 views today