U17 – Zákupy a Liberec

Lovosickým dorostenkám se o víkendu dařilo, dokázaly vyhrát obě dvě utkání, se Zákupy se tento výsledek očekával, výhra s Libercem byla překvapivá.

ASK Lovosice – TJ ASP Zákupy 63:34 (24:18)

Sestava a body – Šulerová 20, Svobodová 16, Jaškovová 11, Procházková 8, Karfíková 6, Bendová 2, Bednaříková, Zdvořáková.

Domácí hráčky měly sobotní zápas hned od začátku dobře rozehraný, v osmé minutě vedly 7:1 a vypadalo to, na poklidný průběh utkání. Pak se něco zvrtlo, domácí hráčky byly rozhozené a soupeřky se dotáhly na rozdíl 9:6. Pauza pomohla, aby se opět zkoncentrovaly a začaly hrát v pohodě. Zbytek zápasu byl hodně vydařený, lovosické hráčky si s chutí zahrály naučené útočné akce, které vycházely i střelecky a jejich bodový náskok pomalu, ale jistě narůstal. Nejlepší část hry na body byla třetí čtvrtina, děvčata hrála již uvolněně a tak skóre bylo 21:8 pro domácí. Střelecké hody měla Eliška Šulerová a Štěpánka. Jasně, že chybičky by se našly, třeba neúspěšný doskok, opakovaná střelba, ale vcelku pochvala všem hráčkám. Ke konci utkání jsme měly vyfaulované tři hráčky ze základu, takže se na hřiště na delší dobu dostala i Sára.

ASK Lovosice – TJ Loko. Liberec 62:43 (21:20)

Sestava a body – Svobodová 22, Šulerová 14, Jaškovová 12, Procházková 8, Bednaříková 2, Karfíková 2, Bendová 2, Zdvořáková.

Nedělní zápas byl nečekaně celý v domácí režii. Děvčata z libereckého týmu hrají i dorosteneckou ligu, takže to bylo o to větší překvapení. Soupeřky téměř nevzdorovaly, proto se do nich domácí hráčky pustily a s chutí si zahrály velice pěkný basketbal. Sice se v první čtvrtině dlouho zastřelovaly, ale nakonec se chytly a začalo se dařit. A protože se dařilo i rozhodčím oproti sobotě, všechny hráčky na hřišti měly radost ze hry a bylo to moc pěkné. Hrály jsme jednu útočnou akci za druhou, neúspěšnou střelbu jsme si doskočily a opět skórovaly. Štěpánka se dostávala do úspěšné střelby po vybojování míče a nájezdu do koše, Eliška s Andul přidávaly body z pole, po doskoku se trefovala Naty. Pod oběma koši doskakovala Anička, sice se jí střelba nějak vyhýbala, ale v obranném doskoku získala hodně míčů. Skóre ve třetí čtvrtině bylo 20:13 a ve čtvrté 21:10, kdy soupeřky odpadly už úplně.

Opět pochvala za velice pěkný výkon. Děvčata hrála hezký, kolektivní basketbal, na který byla radost se dívat.