Další zápas sehrál Lovosický tým na hřišti Litvínova. Na této palubovce lovosičtí poslední tři roky vyhrávají a porušit tuto sérii se jim rozhodně nechtělo.

BK Litvínov – ASK Lovosice 62:86 (29:46)

Body a sestava: Puchar Jiří ml. 22, Havlovec Tomáš 13, Šebo Jan 11, Korous Jan 10, Härting Václav 10, Puchar Jakub 9, Žižka Pavel 8, Anton Karel 3.
TH: 7/3

Hned od začátku bylo jasné, že sestavu Litvínova je potřeba přehrát rychlým přechodem na útočnou polovinu a agresivní obranou, neboť domácí nastoupili pouze v pěti hráčích. To se celkem dařilo, tým Lovosic na nic nečekal a spustil smršť úspěšných střel z dvoubodové i tříbodové hranice. Obrana pracovala tak, jak měla, a soupeři toho za první část moc nedovolila. První čtvrtinu střelci nasázeli soupeři 30 bodů, což přineslo úlevu celému týmu. Před polovinou se domácí střelci začali prosazovat i skrze těžké střely, podařilo se jim několikrát získat útočný doskok a po něm ihned skórovat. Přesto si lovosičtí dokázali držet příjemný dvouciferný náskok.

Přišla ovšem tragická třetí část. Lovosický tým na chvíli ztratil koncentraci, čehož domácí využili. Doskok pod oběma koši byl špatný, obránci pouštěli své protihráče do středu hřiště a ti své střely po nájezdu s dobrou úspěšností proměňovali, což vyústilo ke snížení náskoku na 10 bodů. V útoku se nepodařilo proměnit pár vyložených šancí a už to vypadalo, že se dočkáme napínavého závěru.

Před poslední částí se ale tým znovu kousl a razantně přidal v obraně. Litvínov dokázal reagovat na rychlý přechod, hlavně díky menšímu hřišti. Lovosice se začaly prosazovat z pole díky pomalé zónové obraně, podkošoví hráči kralovali pod košem a definitivní klid přinesly 4 tříbodové střely mladšího Puchara.

Celé utkání se neslo v přátelské atmosféře, asi díky které přišla slabší třetí čtvrtina ze strany Lovosic. Zápasu naopak nepomohla mokrá podlaha v některých částech hřiště. Ta je tam ale prý v tomto období běžná.

Další utkání se odehraje na domácím hřišti mimořádně v úterý 27. 10. od 19:30 proti Chomutovu.