Poslední zápas základní skupiny sehráli muži Lovosic doma s Chomutovem. Již jistý vítěz Západní skupiny byl jasným favoritem. Domácí naopak měli zajištěnou účast v nadstavbě o 5.-8.místo.

Lovosice – Chomutov 71:79 (32:39)

Sestava a body: Korous 16, Anton 9, Puchar Jiří ml. 3, Beránek, Puchar Jiří st. 2, Totzauer 16, Puchar Jakub 14, Malý 11.

Lovosický tým nastoupil ve značně okleštěné sestavě, neboť nebyl přítomen žádný klasický pivot, přitom Chomutov má hru založenu právě na podkošových hráčích. Proto každý očekával velmi snadný průběh s tím, že si snad domácí neudělají velkou ostudu. Tomu odpovídal i začátek, kdy hosté vedli velmi rychle 5:0. Pak si však našel střeleckou mušku Honza Totzauer a děsivě narůstající skóre přeci jen trochu mírnil.
Na začátku druhé části se domácí daleko více osmělili a výsledkem byl pouhý dvoubodový rozdíl v šesté minutě. Hosté tedy i nadále museli hrát v základní sestavě, což před zápasem ani nepředpokládali. Konec této části jim vyšel lépe, ale pořád to na nějaký „ranec“ pro domácí nevypadalo.

Překvapivý průběh měla i třetí čtvrtina. Domácí stále hráli s chutí, vycházeli jim střely, které jindy končí pomalu v autu a tuto část vyhráli o jeden bod.

V poslední části se lovosičtí opět v šesté minutě přiblížili na rozdíl dvou bodů, jenže jim nevyšli střely ze střední vzdálenosti, hosté naopak své střely proměňovali. Domácí ještě chtěli zabojovat, ale Chomutov proměnil dvě trojky a bylo po snaze se zápasem ještě něco udělat. I tak si osm lovosických statečných zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, neboť nejen že se udělal hezký výsledek, ale i herně to nebylo k zahození.

Další již nadstavbové utkání sehrají Lovosice již tento pátek, kdy hostí Varnsdorf.