Ženy – Benešov a Čelákovice

Aby bylo ukončeno první kolo základní části, zbývaly sehrát dva zápasy. Do Lovosic zajížděly o víkendu Benešov a Čelákovice, tedy družstva, které se drží spolu s domácími na čele Krajského přeboru.

ASK Lovosice – BC Benešov „B“ 76:59 (37:26)

Sestava a body celkem: Šebová 6, Kubínová 4, Hanzlíková 4, Žáková 14, Palusková Denisa 10, Miková Kateřina 8, Kovaříková 22, Palusková Daniela 4, Miková Eliška 5.
Hosté mají hru založenou na podkošových hráčkách, takže rozkaz zněl jasně – bránit hráčky před přihrávkou. To se občas nedařilo, takže své body si tyto hráčky nastřílely. Jenže faktem zůstává, že jinak toho naštěstí hosté moc nepředvedli. Domácí se sice rozjížděli pomalu, ale hlavně ve druhé a třetí části si vypracovali náskok až dvaceti bodů, který sice ke konci zápasu lehce prohospodařili, jenže to základní pětka již seděla na střídačce.

Asi nejhezčí část byla sehrána ze strany Lovosic ve třetí čtvrtině, kdy hosté od čtvrté minuty dali jen jeden koš, naopak lovosické hráčky se ve skórování střídaly, takže statistika na konci zápasu hovořila jasně – u domácích se trefily všech hráčky. Zasloužené dva vítězné body zůstaly v Lovosicích.

ASK Lovosice – Čelákovice 70:65 (37:33)

Sestava a body celkem: Šebová 4, Hanzlíková 13, Žáková 18, Palusková Denisa 2, Miková Kateřina, Kovaříková 21, Palusková Daniela 3, Miková Eliška 9.
Vrchol přišel v neděli, kdy do Lovosic přijely Čelákovice v čele s bývalou dlouholetou reprezentantkou Uhrovou.

Komentář trenéra domácích: “Úvodní část jsme sehráli fantasticky, všechno nám vycházelo a naše dobrá obrana hostům nic nedovolila. Hosté mají hru založenou na střelbě trojek, tak vyhráli i zápas o den dříve v Ústí a mi jsme jim v první části nedovolili ani jeden úspěšný zásah. Jenže ve druhé části nastoupila Míša Uhrová, dala hře soupeře klid a naše hráčky značně znervózněly.

Hosté začali střílet úspěšné trojky a tak, jak jsme si vybudovali v první části celkem slušný náskok, ve druhé části jsme skoro o něj přišli. Slibný náskok jsme si vypracovali ve třetí čtvrtině, kdy hosté opět střelecky tápali, jenže vedení o třináct bodů se v poslední části začalo snižovat, až minutu a půl před koncem Uhrová vyrovnala. Byla to právě tato hráčka, která v posledních minutách táhla soupeře. Nám se naopak vyfaulovala klíčová rozehrávačka Petra Žáková, jenže v tuto chvíli se ukázala síla našeho týmu. Holky sehrály jednoduchou akci s úspěšným zakončením, a i když pak „vyrobily“ dvě opravdu hrubé chyby, kdy si diváci v těchto chvílích kontrolovali srdeční tepovou frekvenci, zda již nemají infarkt, hosté dokázali úspěšně proměnit jen jednu šestku a my jsme to dotáhli do vítězného konce. Nutno podotknout, že hosté dokonale prověřili sílu domácího týmu včetně infarktového závěru, o to více mě těší, že moje hráčky koncovku zvládly. Myslím si, že svou úrovní měl zápas přinejmenším druholigový nádech. Jsem rád, že i když jen v osmi, dokázaly se hráčky poprat o vítězství.“

Za 14 dnů se začíná druhá část, kdy Lovosice přivítají doma družstva Slaný a Dobřichovice, kterým mají Lovosice co odvádět, neboť to je prozatím jediný soupeř, který je dokázal porazit.

Video

Tabulka

Družstvo Z V P Skóre Body
1. Basketbal Čelákovice 9 7 2 617:503 16
2. ASK Lovosice 8 7 1 528:380 15
3. BC Benešov B 9 5 4 515:435 14
4. BC Slaný 8 5 3 496:460 13
5. BK Slovan Ústí n.L. 8 5 3 483:483 13
6. Basketball Nymburk „C“ 8 4 4 419:418 12
7. TJ Sokol Dobřichovice „A“ 8 3 5 418:489 11
8. BK Brandýs nad Labem, o.s. B 8 1 7 441:549 9
9. BK Brandýs nad Labem, o.s. C 8 0 8 320:520 8