Dny Kralup – turnaj nejmladšího minižactva

Lovosický tým nejmladšího minižactva se o uplynulém víkendu zúčastnil turnaje Dny Kralup. Poprvé za náš tým hrály i nové děti z přípravky Vanda Bilíková a Viktor Smutný. Ve skupině jsme měli týmy- BK Kralupy, BK Borotín a Kara Trutnov.

BK Kralupy Junior – BK Lovosice 9:29

Body a sestava: Bednařík 9, Šulerová 8, Filípková 4, Křivánková, Brůnová, Procházková, Hrzánová 2, Bilíková, Kuchárik, Udatná, Smutný, Hnilica, Dlouhá.

První utkání jsme začali ve složení- Hnilica, Bednařík, Procházková, Brůnová a Udatná. V obraně se jim dařilo získat hodně míčů, také se dostávali i do střelby, ale zakončení bylo špatné. Celá pětka také dělala hodně faulů, soupeřky střílely 8 trestných hodů, ale naštěstí nedávaly a tak skóre bylo jen 5 – 3 pro domácí. Druhá pětka – Šulerová, Hrzánová, Filípková, Křivánková a Dlouhá se již dokázaly střelecky prosadit, obrana byla výborná, měli jsme hodně získaných míčů v obraně, dařily se i naučené signály a děvčata dokázala tuto čtvrtinu vyhrát 10 – 0. Velice hezky a s chutí odehráli naši hráči i druhý poločas, až na některé chyby v rozehře to byl pěkný pohled a kolektivní výkon. Trenérky chtěly děti pochválit, ale z obavy ze zakřiknutí jako na jiných turnajích se slovy chvály šetřily, a pouze radily, jak na další soupeře a jak zlepšit hlavně rozehru.

BK Lovosice – BK Klatovy 86:12

Body a sestava: Hnilica 17, Procházková 15, Hrzánová 12, Šulerová, Filípková 10, Bednařík 8, Brůnová 6. Křivánková 4, Kuchárik, Smutný 2, Dlouhá, Udatná, Bilíková.

Velice pěkný výkon všech hráčů, dělali minimum chyb, soupeř byl málo herně zkušený, takže jsme velice snadno získávali míče a po pěkných nájezdech anebo přihrávkách jsme skórovali. V tomto utkání bylo vidět, jak se některé mladší hráčky zlepšují, ale stále dělají hodně chyb v obraně. V tomto utkání jsme mohli dosáhnout i na 100 bodů, ale možnost si zahrát dostali i nový hráči – Bilíková a Smutný, také si dostatečně zahrál Kuchárik. Takže poslední část hry jsme odehráli ve složení Dlouhá, Kuchárik, Smutný, Bilíková a hru jistila Brůnová s Procházkovou.

KARA Trutnov – BK Lovosice 8:37

Body a sestava: Hnilica, Bednařík 8, Procházková 7, Filípková, Šulerová 3, Křivánková, Brůnová, Kuchárik, Hrzánová 2, Udatná, Dlouhá, Smutný, Bilíková.

Poslední zápas ve skupině jsme opět odehráli velice hezky, pěkné přihrávky, nájezdy do koše občas i s faulem, dobře zahrané útočné akce. I v tomto utkání hráli všichni hráči, každý kdo hrál se snažil. V obraně se občas podařilo i zdvojení hráčky s míčem a opět po zisku rychlý přechod do útoku. Tentokrát si děti pochvalu zasloužily a touto výhrou jsme postoupili do finále.

BK Lovosice – Borotín 18:37

Body a sestava: Bednařík 10, Šulerová, Procházková, Hrzánová, Hnilica 2, Brůnová, Křivánková, Udatná, Kuchárik, Smutný, Dlouhá, Filípková, Bilíková.

Pochvala zabrala a nervy zapracovaly. Finálový zápas se nám nevydařil. Všichni hráči na hřišti hodně chybovali, nedařilo se skoro nic. V obraně jsme byli pořád pozdě, když jsme se dostali do blízkosti koše s možností skórovat, tak dětem vypadl míč z ruky, střelba byla minimální. Několik košů jsme dali z útočných akcí, ale na celkové vítězství to bylo málo. Přesto děti stále bojovaly, podle pravidel turnaje jsme mohli střídat libovolně, takže trenérky nechali hrát pouze zkušenější hráče týmu, ale ani to nepomohlo, děti zápas nezvládli hlavně psychicky.

I když se finále nepodařilo vyhrát, tak druhé místo za celkově odvedený výkon je velice pěkné, všichni zaslouží pochvalu za hezkou kolektivní hru, kterou nám hodně trenérů ostatních družstev také chválilo.

Nejlepší hráčkou našeho týmu byla vyhlášena Markéta Filípková a po vyhlášení výsledků došlo i na šampaňské.

Fotky z turnaje

Jsou k vidění zde.