Ženy – Dobřichovice a Slaný

Svojí další basketbalovou sezónu zahájily i ženy. A před sebou mají opravdu nemalý cíl – obhajobu vítězství v Krajském přeboru. Před sezónou posílily o Jitku Bachorovou a nutno říct, že se hned v úvodních zápasech předvedla ve velmi dobrém světle.

ASK Lovosice – Sokol Dobřichovice 83:53 (44:30)

Sestava a body: Šebová (6), Kubínová, Hanzlíková (10), Žáková (23), Palusková Denisa (7), Kovaříková (12), Palusková Daniela (2), Bachorová (16), Berková (7).

Domácí začali ve velkém stylu a vedení 12:0 bylo velmi nadějné. Do konce čtvrtiny hlavně zásluhou Petry Žákové svůj náskok ještě navýšili a zdálo se, že se zápas odehraje ve velmi klidném tempu. Jenže hosté nehrají úplně „v rukavičkách“ a aby to rozhodčí alespoň trochu ukočírovali, pískalo se úplně všechno. Domácí se s tím dlouho nemohli srovnat, zvláště pod vlastním košem, kdy mnohdy nebyli schopni doskočit míče. Jenže pivotky hostujícího družstva si rozhodně mnohdy pomáhaly takovým způsobem, že to domácí hráčky hodně bolelo. I proto druhou část hosté vyhráli o dva body.

Jenže ve třetí čtvrtině konečně ukázali hráčky Lovosic svojí sílu. Nedovolily svému protivníkovi téměř nic a tuto část vyhrály o dvanáct bodů. Hlavně obrana fungovala perfektně a o body se podělily zejména Žáková s Berkovou.

Poslední část již byla sehrána v klidu, i když nutno poznamenat, že hosté vůbec nesložili zbraně a až do konce hráli osobní obranu pomalu po celém hřišti, přestože prohrávali již velkým rozdílem.
Vstup do soutěže se tedy lovosickým ženám vydařil.

ASK Lovosice – BC Slaný 81:57 (43:30)

Sestava a body: Šebová (10), Kubínová (2), Hanzlíková (15), Žáková (16), Palusková Denisa (6), Kovaříková (17), Palusková Daniela (4), Bachorová (17), Berková (4).

To nedělní zápas byl trošku on něčem jiném. Oba dva týmy se zapisovaly do střelecké listiny v první části celkem pravidelně, takže pouze tříbodový náskok domácích po této části byl zanedbatelný. To druhá čtvrtina již byla ve znamení tlaku Lovosic a hlavně se potvrdilo, že rozložení střelby na více hráček je jedním z hlavních ukazatelů úspěšnosti domácího týmu. Vždyť v této části se do listiny střelkyň zapsalo hned sedm hráček.

I ve třetí části si domácí hlídali svůj náskok, který stále ještě navyšovali. V šesté minutě poslední části již vedli domácí skoro o třicet bodů, pak sice hosté do konce utkání ještě trochu výsledek zkorigovali, ale i druhé vítězství si lovosické hráčky plně zasloužily. Některé jejich akce byly opravdu sehrány na jedničku a i když diváků moc nepřišlo, těm, co přišli, se toto rozhodně muselo líbit.