Žákyně – Litoměřice

Odvetnou základní část začaly žákyně Lovosic doma a to v derby s Litoměřicemi. V Litoměřicích skončilo dvojutkání smírně, daly se tedy očekávat vyrovnané duely i tentokráte.

 

Lovosice – Litoměřice 40:34 (12:17)

Sestava Lovosic a body celkem:
Sendlaiová, Moravcová, Piegelbauerová (7), Kuchařová (8), Smolová, Knotková (8), Hrzánová M. (2), Šimicová, Jonášová (9), Hrzánová (6).

Obě družstva začaly podobně, tj. více se bojovalo, než by se předváděl nějaký pohledný basketbal. I ve druhé části měly bodově více navrch hostující hráčky, takže v poločase měly pětibodový náskok.

Třetí část by se dala rozdělit na dvě poloviny. V té první se domácí ani jednou netrefili a hráli, jako by je to ani nebavilo. V té druhé naopak domácí zabrali a bodově začali šestnácti bodový náskok hostů snižovat. Hlavně Knotková s Hrzánovou se nakonec postaraly o to, že se náskok Litoměřic snížil před poslední částí na šest bodů. V poslední části byly lovosické hráčky v „laufu“. Trenéři hráčky vůbec nepoznávali, ty totiž hlavně v obraně plnily konečně to, co na nich trenéři chtěli. A protože se dařila i střelba, najednou se zápas otočil a domácí získali dva vítězné body.

Lovosice – Litoměřice 31:25 (12:10)

Sestava Lovosic a body celkem:
Sendlaiová (2), Moravcová, Piegelbauerová (7), Kuchařová (2), Smolová (2), Knotková (8), Hrzánová (2), Šimicová, Jonášová (4), Hrzánová (4).

Odveta se vyvíjela trochu jinak. V poločase vedli domácí o dva body, a jelikož ve třetí části se dařilo více hostům, vedly před poslední částí naopak Litoměřice o dva body. Nakonec se opakovala situace z prvního utkání, domácí se činili v poslední části hlavně v obraně, hosté se již nemohli tolik bodově prosadit a tak si domácí připsali i druhé vítězství.

Asistent trenéra Puchar to okomentoval:

Jsem rád, že sice né po celé utkání, ale v rozhodujících chvílích jsme zahráli výborně v obraně. Z toho pak jedině může vycházet i případné vítězství. Nejme žádný střelecký super tým, takže to musíme holt ubránit. A pochválit musím obě sestry Hrzánovy, plnily přesně v obraně to, co jsme po nich chtěli. V útoku místo zraněné Králové vzala na sebe odpovědnost za rozehru Knotková spolu s Jonášovou a obě se nejen že prosadily bodově, ale i v obraně velmi pomohly. Jsem rád, že se začíná bodově prosazovat celý tým, škoda, že to chvíli hapruje u některých hráček v obranné činnosti. Až i ty se zapojí, pak to bude ještě lepší. Musím poděkovat věrným divákům (hlavně rodině Kuchařů a panu Veselému), že alespoň někdo má zájem se podívat na sportování svých dětí.